Producent urządzeń i linii technologicznych                            KONTAKT : tel. +48 32 282 65 03       FAX +48 32 289 60 13     e-mail: bitech@bitech.net.pl

 

Przedstawiciel i Partner Techniczny

 

 

Kontakt

Producent urządzeń i linii technologicznych

BITECH Sp. z o.o.

Adres:

41-902 Bytom                 ul.Krucza 2        

 

Tel. Centrala.

+48 (32)282 65 03

Aktualności

Zakończenie inwestycji w FABRYCE ARMATUR JAFAR W SKOŁYSZYNIE

Firma Bitech zakończyła inwestycje w Fabryce Armatur JAFAR w Skołyszynie zakres prac obejmował:

 

Styczeń 2012

Zakończenie inwestycji w Odlewni Żeliwa "FANSULD"

Firma Bitech zakończyła inwestycje w Odlewni Żeliwa "FANSULD" zakres naszych prac obejmował:

 

Wrzesień 2011

Święto odlewnictwa w Kielcach pod znakiem nagród, konferencji i gigantów z branży

Jak co roku nasza firma wystawiała się na Międzynarodowych Targach Technologii dla Odlewnictwa METAL 2011. W tegorocznej edycji zaprezentowaliśmy zwiedzającym maszyny pracujące w stacjach przerobu mas formierskich dla: "Fabryki Armatur Jafar w Jaśle". Zaproszeni goście oraz odwiedzający nasze stoisko mogli z bliska przyjrzeć się:

Obecność na targach dała możliwość zapoczątkowania rozmów z nowymi kontrahentami oraz wymiany doświadczeń i uwag na temat wykonanych przez firmę Bitech instalacji z obecnymi klientami.

 

Lipiec 2011

Montaż linii formierskiej HWS w Odlewni "BREMBO"

Brembo - producent tarcz hamulcowych, a jednocześnie jeden z największych dąbrowskich pracodawców, zainwestuje ponad 240 mln zł w budowę nowej odlewni żeliwa. Dotychczas przy produkcji tarcz hamulcowych firma zatrudniała w Dąbrowie Górniczej prawie 700 osób. Zakłada się, że w 2012 r. zatrudnienie wzrośnie o co najmniej 100 osób. Po zakończeniu inwestycji, dąbrowski zakład będzie najnowocześniejszym i największym oddziałem Brembo na świecie, który poza Polską fabryki ma też m.in. we Włoszech, Hiszpanii, Meksyku, Chinach, Indiach i USA. Firma BiTech w dniu 20.07.2011r zakończyła montaż nowej linii Formierskiej HWS oraz pieca zalewowego w pełni automatycznego Fomet.

 

Listopad 2010r

Instalacja pierwszego w Polsce urządzenia do kontroli jakości masy formierskiej.

QualiMaster bo tak nazywa się urządzenie do kontroli masy formierskiej firmy EIRICH które jako pierwsze w Polsce zostało zamontowane przez firmę BiTech w Lisich Kątach. Urządzenie ma za zadanie kontrolować parametry każdej partii masy formierskiej i automatycznie ją korygować. QualiMaster jest praktycznie bezobsługowy i nie wymaga większego nadzoru, pobiera masę trzykrotnie, bada między innymi zagęszczanie masy, zdolność na ścinanie oraz wytrzymałość na ściskanie. Wszystkie pobrane dane są wysyłane za pomocą protokołu Ethernet do komputera, który zapisuje je w formie wykresu lub tabeli. Program posiada wiele możliwości, korekt, czy też alarmów a co najważniejsze jest integralny z mieszarkami Eirich.

 

Listopad 2010r

Bitech wykonawca Topialni indukcyjnej w Fabryce Armatur JAFAR S.A.

W dniu 27.10.2010 r. w Fabryce Armatur JAFAR S.A. zapadła decyzja o wyborze naszego Przedsiębiorstwa na Wykonawcę kompleksowej inwestycji budowy Topialni Indukcyjnej wraz z polem wsadowym. Temat ten będzie realizowany w oparciu o dofinansowanie w ramach działania 1.1 Wsparcie kapitałowe Przedsiębiorczości, schemat B – Bezpośrednie dotacje inwestycyjne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013, projektu "Opracowanie i wdrożenie produkcji nowej generacji przepustnic zwrotnicowych bezkołnierzowych samoregulacyjnych" nr WND-RPPK.01.01.00-18-298/09. W dniu 25.11.2010r. w siedzibie Fabryki Armatur JAFAR S.A została podpisana umowa na budowę nowej Topialni indukcyjnej wraz z polem wsadowym.

 

Pażdziernik 2010r

Podpisanie umowy na budowę Stacji przerobu mas formierskich oraz lini formierskiej

W dniu 05.10.2010 r. w siedzibie Fabryki Armatur JAFAR S.A. podpisaliśmy umowę z Odlewnią Żeliwa JAFAR S.A na budowę nowej odlewni w zakresie Stacji Przerobu Mas Formierskich oraz Linii Formierskiej automatycznej bezskrzynkowej z maszyną formierską FBO IV. Poddostawcami PPM BiTech Sp. z o.o. są wszystkie firmy niemieckie będące naszymi partnerami technicznymi i handlowymi. Inwestycja jest realizowana przy pomocy środków finansowych Unii Europejskiej w ramach projektu: "Wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji zaworów w Fabryce Armatur "JAFAR" S.A.

 

Wrzesień 2010r

Otrzymanie medalu

Podczas XVI Międzynarodowych Targów Technologii dla Odlewnictwa otrzymaliśmy MEDAL i DYPLOM za opracowanie dla potrzeb rynku polskiego urządzenia do kontroli i sterowania jakością mas formierskich. Nazwa urządzenia: Mistrz Jakości.

 

 

 

 

 

Wrzesień 2010r

Podpisanie umowy "FANSULD"

W dniu 28.09.2010 r. podczas XVI Międzynarodowych Targów Technologii dla Odlewnictwa w Kielcach podpisaliśmy umowę z Odlewnią Żeliwa FANSULD S.J. na budowę nowej odlewni w zakresie Stacji Przerobu Mas Formierskich oraz Linii Formierskiej automatycznej bezskrzynkowej z maszyną formierską FBO V. Poddostawcami PPM BiTech Sp. z o.o. są wszystkie firmy niemieckie będące naszymi partnerami technicznymi i handlowymi. Inwestycja jest realizowana przy pomocy środków finansowych Unii Europejskiej w ramach projektu: "Budowa i uruchomienie nowoczesnej zautomatyzowanej linii wytwarzania drogowych odlewów żeliwnych nowej generacji".