Producent urządzeń i linii technologicznych KONTAKT : tel. +48 289 60 13 e-mail: bitech@bitech.net.pl

 

Przedstawiciel i Partner Techniczny

Eirich Sinto JÖST Laempe FAT

 

 

Kontakt

Producent urządzeń i linii technologicznych

BITECH Sp. z o.o.

Adres:

41-902 Bytom              ul.Krucza 2        

 

Tel. Centrala:

+48 (32)289 60 13

Linie formierskie

Linie formierskie

Automatyzacja procesów formowania w masach klasycznych

Produkcja odlewów, a szczególnie zwiększenie jej wydajności związane jest z koniecznością automatyzacji procesów formowania. Współczesna technika umożliwia zbudowanie automatycznej linii formierskiej, przy pomocy której produkuje się odlewy w dużych ilościach obniżając koszty ich wytwarzania.

 

A żeby wyprodukować dobry odlew przede wszystkim należy dostarczyć do linii formierskiej dobrą masę formierską i wyposażyć linię w formierkę produkującą formy w technologii spełniającej oczekiwania odlewników oraz przyjaznej dla otoczenia. Taką formierką jest maszyna pracująca według technologii SEIATSU , a produkowana przez Maschinenfabrik Heinrich Wagner Sinto w skrócie zwaną HWS ,

Przedsiębiorstwo nasze specjalizuje się w automatyzacji procesów formowania, dostarczając i montując automatyczne linie formierskie skrzynkowe i bezskrzynkowe. Wysoką wydajność linii uzyskujemy dostarczając Klientom niezawodne wyposażenie, którego pracę nadzorują opracowywane przez nas programy sterujące wraz z wizualizacją pracy, przedstawianą na ekranie panela operatorskiego.

Do tego celu stosujemy przede wszystkim sprzęt firmy Mitsubishi.Czynnikiem napędowym linii formierskiej jest specjalistyczna instalacja hydrauliczna, wyposażona między innymi w rozdzielacze proporcjonalne, umożliwiające płynną pracę zespołów transportowych linii. Szafy zasilające i sterownicze instalujemy według życzenia naszych Klientów jako wolnostojące w hali lub zabudowujemy w pomieszczeniach specjalnie do tego celu zaprojektowanych, czyli sterowniach.

Formowanie w masach samoutwardzalnych

Do wykonywania form (a także rdzeni) w masach samoutwardzalnych proponujemy gniazda bazujące na mieszarko-nasypywarkach firmy vulcan Europe Konkretne urządzenie dobierane jest do potrzeb odlewni pod względem wydajności i zasięgu ramion. Stanowiska mieszająco - podające masę wyposażone są poza tym w następujące urządzenia:

W celu zapewnienia stałej propozycji składników masy, niezależnie od temperatury otoczenia, proponujemy unikalne rozwiązanie w postaci podgrzewacza / chłodziarki piasku wykonywanego wg technologii vulcan Europe Oczyszczanie odciąganego z mieszarko-nasypywarki powietrza odbywa się w specjalnym jednostanowiskowym filtrze tkaninowym. Przewody, tkanina i obudowa filtra wykonane są z materiałów odpornych na agresywne składniki spoiw żywicznych.